کروم 3 و 6 ظرفیتی، انواع فلزات سنگین و بار آلودگی (COD ≈ 10000 mg/L) شیمیایی و بیولوژیک بالا فاضلاب چرمشهر مشهد را به یکی از خطرناک ترین و چالش برانگیز ترین فاضلاب های کشور تبدیل کرده است. در این راستا و در جهت صیانت از بهداشت جامعه، حفاظت از خاک و احترام به محیط زیست ، بزرگترین قرار داد شهرک های صنعتی به ارزش بیش از 180 میلیارد ریال جهت ساخت پیشرفته ترین تصفیه خانه ی فاضلاب های صنعتی کشور با شرکت فنی مهندسی آبسان پالایش به امضاء رسید.

این تصفیه خانه که با بهره گیری از پیشرفته ترین فناوری های جهان و به دست متخصصین توانمند شرکت فنی مهندسی آبسان پالایش طراحی شده است، کلیه فاضلاب های شهرک صنعتی چرمشهر مشهد را به حجم بیش از 3000 متر مکعب در شبانه روز تصفیه و بازیافت می نماید. کیفیت خروجی تصفیه خانه بر مبنای آخرین استاندارد های سازمان محیط زیست و منطبق با استاندارد های جهانی در این زمینه می باشد. پساب تصفیه شده توسط این تصفیه خانه در این مرحله به مصارف فضای سبز رسیده و در مراحل بعدی جهت توسعه ی صنعت چرم و افزایش ظرفیت صادراتی کشور در این زمینه بازیافت شده و به مصرف واحد های جدید تولید چرم خواهد رسید.

لازم به ذکر است استان خراسان رضوی از بزرگترین قطب های تولید مصنوعات چرمی در خاورمیانه بوده و شهرک صنعتی چرمشهر مشهد مهم ترین و بزرگترین قطعه از این صنعت ملی می باشد.