خطرات مصرف آب زیاد:
تا به حال توصیه می‌شد که برای حفظ سلامتی بدن باید تا جایی که می‌شود آب نوشید. اما بر اساس پژوهش‌های جدید، آشامیدن بیش از حد آب می‌تواند به اندازه کم نوشیدن آن مضر باشد و حتی در برخی موارد پی‌آمدهای مرگباری به بار آورد.
افرادی که به سلامتی خود توجه می‌کنند، سعی دارند در طول روز تا جایی که می‌توانند آب بنوشند، زیرا نظریه “نوشیدن آب، هر چه بیشتر بهتر” تا حد زیادی در اذهان عمومی تثبیت شده است. اما پزشکان و متخصصین تغذیه به تازگی با بدبینی بیشتری به این نظریه نگاه می‌کنند. به عقیده آنها، تأکید بسیاری از مجلات سلامتی به نوشیدن آب بین ۲ تا ۳ لیتر در روز اشتباه است.

وقتي مقدار زيادي آب مي نوشيم, بافت ها و سلول هاي بدن متورم مي شوند و باد مي كنند.1به اين ترتيب سديم يا نمك, از سلول خارج مي شود.
ازطرف ديگر, سلول بايدتعادل الكتريكي را دربدن فراهم كندكه اين مهم ازطريق پديده اسمز (نفوذ يك حل كننده ), انجام مي شود.
عدم تعادل الكتريكي و باد كردن سلول, خود باعث بوجود آمدن ضربان قلب است و همينطور باعث مي شود كه آب وارد ريه ها شود و لرزش پلك نيز ممكن است به همين دليل باشد.

راه حل

براي جلوگيري ازاين بيماري ها, آب به همراه مقداري محلول نمكي پيشنهاد مي شود.امابايداين نكته را فراموش نكرد كه مقدار آبي كه وارد سلول مي شود, بيشتر از مقدار توصيه شده نباشد.بنابراين پيشنهاد مي شود كه مواظب مقدار آب مصرفي خود باشيد, زيرا بدن هر شخص اقتضاي خاص خود را دارد.